Warsztaty New Frontiers in Interventional Cardiology (NFIC 2018)
Kongres transformujący medycynę i Europę, czyli NFIC 2018
W tym roku jeden z najsłynniejszych i najbardziej prestiżowych kongresów poświęconych kardiologii odbędzie się już po raz dziewiętnasty. Warsztaty New Frontiers in Interventional Cardiology, bo właśnie o nich mowa, znów będą zaskakiwać i wytyczać nowe ścieżki działania, prezentując uczestnikom to, jak będzie wyglądać medycyna jutra.
W dniach 5-7 grudnia 2018 roku Centrum Kongresowe ICE Kraków jak co roku odwiedzą najwięksi światowi specjaliści z dziedziny kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii, angiologii i radiologii, aby wspólnie podjąć debatę na temat najnowszych i najbardziej spektakularnych technologii wykorzystywanych w efektywnym leczeniu pacjentów dziś, ale również pacjentów przyszłości. Krakowski NFIC od lat ugruntowuje swoją pozycję na mapie najważniejszych wydarzeń poświęconych technologicznym aspektom dziedziny, co rok przyciągając ponad tysiąc uczestników, w tym wykładowców ze Stanów Zjednoczonych czy Azji. To tu pierwsze kroki stawiają też polscy i zagraniczni innowatorzy, prezentując ekspertom instrumenty rewolucjonizujące znany dotychczas świat medycyny – tak jak w roku 2016, kiedy na scenie NFIC-u zadebiutowały gogle HoloLens, które za pomocą technologii rozszerzonej rzeczywistości tworzą kompleksowy obraz struktury serca danego pacjenta.
-
Uważam, że dalszy rozwój medycyny, w tym właśnie kardiologii, nie jest możliwy bez nowoczesnych technik cyfryzacji. Ich wykorzystanie pozwoli nam nie tylko leczyć skuteczniej, ale również działać na rzecz zwiększenia dostępności do leczenia dużych populacji w ujęciu zarówno krajowym, jak i europejskim czy światowym – mówi prof. dr hab. n. med. Dariusz Dudek, dyrektor warsztatów NFIC i prezydent-elekt Europejskiej Asocjacji Przezskórnych Interwencji Sercowo-Naczyniowych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
Tegoroczna edycja New Frontiers in Interventional Cardiology nie zwalnia tempa, wychodząc naprzeciw trendom z pogranicza światów medycyny i technologii. Dziewiętnaste spotkanie kardiologów interwencyjnych w Krakowie przyniesie nowe ścieżki rozwoju. Jedną z nich będzie NFIC Transformative Technologies Area, czyli miejsce, w którym zaprezentują się najciekawsze polskie start-upy sektora medtech. Najbardziej innowacyjne z nich otrzymają szansę zaprezentowania się na pierwszym kardiologicznym Shark Tanku w Polsce, gdzie przedstawią swoje pomysły jury złożonym z polskich i amerykańskich ekspertów w dziedzinie medycyny, inżynierii i biznesu, a także polityków i decydentów. Start-upy, których idee spotkają się z największą aprobatą jurorów, swój plan przedstawią inwestorom w Stanach Zjednoczonych.
-
Coraz więcej firm informatycznych interesuje się nowymi oprogramowaniami do poprawy diagnostyki i leczenia. Potrzebujemy cyfrowego zdrowia, a już teraz w Polsce jest przynajmniej kilkadziesiąt start-upów, które produkują nowe oprogramowanie. Chcemy zobaczyć jak nowe koncepcje leczenia i jego dostępności, monitorowania czy przetwarzania danych mogą zrewolucjonizować kardiologię. Stąd potrzebna jest dyskusja i szansa dla najlepszych firm, aby móc inwestować w najbardziej obiecujące rozwiązania – tłumaczy prof. Dudek.
Organizatorzy nie zapomnieli również o wyjątkowo ważnym aspekcie, który wraz z biegiem lat staje się kluczowy także dla medycyny, czyli mediach społecznościowych. Dlatego też XIX edycja warsztatów NFIC przyniesie pierwszą w historii specjalistycznych kongresów transmisję sesji “Innovations in interventions for coronaries, heart failure, valves and electrocardiology in 2018 and beyond” na żywo na Facebooku w technologii 360°. Dzięki ich temu ci, którzy nie mają szansy na spotkanie w Krakowie, poczują się dokładnie tak, jakby samodzielnie uczestniczyli w wydarzeniu, zadając pytania panelistom w czasie rzeczywistym.
New Frontiers in Interventional Cardiology to nie tylko lekarze, ale również pacjenci. Dlatego wydarzeniem towarzyszącym warsztatom będzie I Kongres Pacjentów Kardiologicznych – największe spotkanie chorych cierpiących na choroby sercowo-naczyniowe, podczas którego poznają zasady skutecznej prewencji pierwotnej i wtórnej, wezmą udział w bezpłatnych badaniach oraz porozmawiają z uznanymi specjalistami w dziedzinie. Jednym z elementów wydarzenia będzie m.in. wspólna sesja systemowa prowadzona z Uniwersytetami Trzeciego Wieku, “Jak organizacje społeczne mogą wesprzeć system opieki zdrowotnej i edukację pacjentów”, a także sesje poświęcone historiom samych pacjentów czy prawidłowej profilaktyce.
Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej wydarzenia www.nfic.pl oraz profilu facebookowym warsztatów.